08 12 2010

Taşköprü'de Silahlı Çatışma

 

Taşköprü'de Silahlı Çatışma
 
Kastamonu'nun Taşköprü İlçesinde Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde, Akraba 2 Grup Arasında Çıkan Silahlı Çatışmada 1 Kişi Öldü, 2'si Ağır 4 Kişi Yaralandı


 

Kastamonu'nun Taşköprü ilçesinde Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde, akraba 2 grup arasında çıkan silahlı çatışmada 1 kişi öldü, 2'si ağır 4 kişi yaralandı. Alınan bilgiye Taşköprü'de kuyumculuk yapan Yaşar Ergül (47) ile oğlu Cihan Ergül, akrabaları Mustafa Aydoğdu, Mehmet Aydoğdu ve Muhittin Aydoğdu ile Sinop'un Boyabat ilçesinde tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi ise üzerine Mustafa, Mehmet ve Muhittin Aydoğdu kaçarak Taşköprü'ye geldi. Kaçan akrabalarını takip eden Yaşar ve Cihan Ergül, Taşköprü ilçesindeki Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde karşılaştığı Mustafa, Mehmet ve Muhittin Aydoğdu'ya tabancayla ateş açtı. Akrabalarının da karşılık vermesiyle büyüyen çatışmada yaralanan Yaşar Ergül, Mustafa, Mehmet ve Muhittin Aydoğdu ile Cihan Ergül Taşköprü Devlet Hastanesine kaldırıldı. Yaşar Ergül müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Mustafa, Mehmet ve Muhittin Aydoğdu ile Cihan Ergül ilk müdahalelerinin ardından Kastamonu Dr. Münif İslamoğlu Devlet Hastanesine sevk edildi. Cihan Ergül ile Mehmet Aydoğdu'nun hayati tehlikesinin devam ettiği, Mustafa ve Muhittin Aydoğdu'nun ise hafif yaralı oldukları bildirildi.

Olay yerinde çok sayıda boş mermi kovanı bulan polis, soruşturma başlattı. Bu arada terminaldeki minibüs ve otobüs yazıhaneleri ile araçların camlarının, isabet eden kurşunlar neticesinde kırıldığı görüldü. (MT-RDE-İU) - KASTAMONU (Anadolu Ajansı)

236
0
0
Yorum Yaz